Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Brunery idealne rośliny do cienia

Brunery to kępiaste byliny o pięknych  sercowatych liściach. Mają bardzo niewielkie wymagania glebowe aby rozwijać swoje piękne liście. Atutem tych mało wymagających roślin są nie tylko ozdobne przez cały sezon liście ale także wiosenne kwitnienie. 

Czytaj więcej
Kamasja
Kamasja leichtlinii  nazywana kamasją wielką to wieloletnia roślina cebulowa.  Posadzona jesienią będzie ozdabiać ogród w maju i czerwcu. Kamasja rozrasta się z biegiem lat z jednej cebuli  w sporą kępę z duża ilośćią kwiatów, które osiągają nawet 100 cm wysokości.
Czytaj więcej
TULIPANY
Sadzenie cebul tulipanów?
Kiedy sadzić tulipany?
To temat wielu dyskusji ogrodników. Holendrzy zalecają sadzenie tulipanów w listopadzie. Ja również stosuję te zasadę, gdyż mieszkam w najcieplejszym rejonie Polski, pod Wrocławiem (strefa klimatyczna 7). W pozostałych rejonach zalecam sadzenie tulipanów w drugiej połowie października. Aczkolwiek zdarzało się, że sadziłam tulipany w styczniu a nawet lutym. Ważne aby gleba nie była zmrożona i można było wykopać dołki. Tulipany do kwitnienia potrzebują ok 6 tygodni przemnożenia, więc nawet sadzenie w styczniu pozwoli im pięknie zakwitnąć. Oczywiście dotyczy to najcieplejszych rejonów. W strefie 5 klimatycznej (północno-wschodnia Polska) zdecydowanie październik będzie najlepszym terminem.
Dlaczego nie sadzę wcześniej tulipanów?
Czytaj więcej
Czosnki ozdobne

Czosnki ozdobne (Allium) 

Czy zaprosiliście te piękne kwaity wiosny do swoich ogrdów? Polecam najpiękniejsze odmiany: miniaturowe karatawskie Red Giant, niskie czosnki Christophii (Krzysztofa), purpurowe pompony Purple Sensation oraz wielkie jasno-fioletowych kule Globemaster i Ambassador

 

Czytaj więcej
Trzcinnik Karl Foerster

Trzcinnik Karl Foerster to piękna trawa ozdobna, która jest bezobsługowa i niewymagająca Dlaczego ta trawa ozdobna jest taka popularna? Trzcinnik Karl Foerster nie bez powodu zyskał taką popularność. To wysoka, smukła trawa ozdobna, która ma małe wymagania co do gleby i wody. Jest jedną z traw, która najwcześniej rusza wiosną z wegetacją.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 477 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Kolejne zakupy bardzo udane. Polecam !!!
2024-07-10
Sadzonki jak zawsze piękne- jeżówki właśnie kwitną, bardzo dobrze zapakowane. Fantastyczny kontakt. Polecam serdecznie.
pixel